Aktuality

Zahájení lyžařských výcvikových kurzů na školní chatě v Moravském Karlově

27.1.2013     Pavel Grünwald     zpět do sekce Aktuality

Podobně jako každý rok v tuto dobu i letos se počátkem kalendářního roku rozběhla organizace a realizace lyžařských výcvikových kurzů (LVVK). Jako první odjeli od 13. do 19. ledna za lyžařskými a snowboardovými zážitky žáci 7. C a 6. A, 6. C se svými instruktory, zdravotnicí a dobrou náladou.

Počasí na horách vcelku přálo a chata v Moravském Karlově stejně jako svah na Šanově se zaplnil lyžaři a snowboardisty, začínajícími i pokročilými. Sedm dní v terénu přineslo dětem téměř neustále červené tváře, odpočinek od běžných starostí, radost z pohybu, fyzickou námahu korunovanou úspěchy při zdolávání překážek. Kromě sjezdu na svahu si děti zdokonalily i běžkařské dovednosti v nádherném lesnatém terénu v okolí Moravského Karlova a nedalekého Šanova. Při odpoledních přednáškách – týkajících se zdravovědy, poskytování první pomoci v horách, nebezpečí hor, lyžařského, běžkařského a snowboardového vybavení – získali žáci nové užitečné poznatky. Večerní tancování, společenské hry, pěvecká soutěž Karaoke show a povídání si na pokojích po večerce svědčily o celkové pohodě, se kterou jsme celý týden strávili.

Některé dny byly náročnější, jiné klidnější a odpočinkovější, přesně tak jak to při lyžování chodí. Těšíme se na prohlížení fotografií a na videozáznamy, které nám budou i po čase připomínat hezké chvíle na horách.

 

Mgr. Vladislava Havlíčková, Mgr. Hana Indrstová, Mgr. Pavel Grunwald, Mgr. Milan Gazda