Aktuality

Žáci z 3. A a B na hradě Šternberk

18.12.2019     Milan Horký     zpět do sekce Aktuality

Hrad Šternberk již tradičně otevřel své brány i v období adventu a následných Vánoc. I letos připravili pracovníci hradu pro děti pestrý program. A tak se vydali žáci ze 3. A a B ze ZŠ Mlýnské na tuto historickou památku založenou ve 2. polovině 13. století pány ze Šternberka. Kromě sváteční vánoční atmosféry v hradních komnatách si mohly děti vyrobit v dílničce nějaký pěkný dárek. Možností bylo několik, ale nakonec zvítězil hrníček s předlohou jednoho ze symbolů tohoto mimořádného ročního období, a to kapříka. Toho si mohly děti vymalovat speciálními fixy na keramiku dle své dětské fantazie. A že se jim vedlo náramně bylo vidět na jejich pracovním úsilí a nasazení a i v konečném výsledku. Všichni odjížděli spokojeni a obohaceni o další zážitky, které jim šternberský hrad poskytl.