Aktuality

Výstava výtvarných prací

20.1.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

4. ledna 2022 byla v Galerii Lautner otevřena výstava  dětských prací  žáků ZŠ Mlýnská pod názvem „Starý zákon v novém hávu“. Téma výstavy navrhla  vedoucí Galerie Lautner paní Hana Šedinová, se kterou škola dlouho spolupracuje. Chtěli jsme dětem představit Starý zákon, jeho příběhy a jeho duchovní i uměleckou inspiraci pro lidstvo, která se táhne napříč stoletími až do dnešní doby. Dalším cílem bylo aplikovat  jeho odkaz na současnou dobu. Je za námi první část, a to seznámení s příběhy Starého zákona. Potom náš projekt přerušila epidemie a následná distanční výuka. Z prací, které již vznikly, vytvořila paní Šedinová výstavu a téměř po roce a půl tak mohli žáci spatřit své výtvory.  Kdo ví, možná je to inspiruje k dokončení projektu. Zveme i vás k návštěvě!

Jana Šmirgová