Aktuality

Vánoční jarmark na ZŠ Mlýnská

12.12.2018     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V předvánočním čase – v úterý 11. prosince, se na obou budovách ZŠ Mlýnská  konal vánoční jarmark. Na tuto akci se organizátoři velmi pečlivě připravovali a snažili se jarmark návštěvníkům co nejvíce zpříjemnit. Ve třídách i v  jídelně školy se konaly vánoční dílny, kde žáci pod vedením učitelů vyráběli vánoční přání, dekoraci z chvojek, drobný šperk nebo si vyzkoušeli zdobit perníčky. Návštěvníci jarmarku  si mohli odnést drobné výrobky s vánoční tematikou – nejrůznější ozdoby a dekorace, pečený čaj, keramické výrobky, andílky a jiné dárečky. Žáci umocnili vánoční atmosféru pásmem vánočních koled, výjevem z jesliček,  pochlubili se pohybovými dovednostmi z   kroužku  gymnastiky a pro nejmenší návštěvníky zahráli žáci z dramatického kroužku dvě pohádková představení. Tradičně mezi děti přišly také loutkové postavy  Spejbla a Hurvínka. Novinkou byl fotokoutek, kde se v nejrůznějších kostýmech mohly vyfotit nejen děti.  Potěšilo i malé občerstvení.  Celá akce  proběhla  ve sváteční atmosféře, za vysoké návštěvnosti rodičů, prarodičů a bývalých žáků školy. Díky všem, kteří se na akci podíleli.

Mgr. Aleš Plhák