Aktuality

Slavnosti Slabikáře

29.6.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Úterý 25.6. 2013 bylo významné pro všechny prvňáčky, kteří chodí do 1.B třídy. Spolu se svými rodiči se sešli odpoledne ve třídě ještě jednou. Ne však proto, aby se něco nového naučili, ale proto, aby předvedli, jak se za první rok školní docházky naučili číst. Děti se celé dopoledne moc těšili, ale odpoledne mezi nimi zavládla malá nervozita. Všichni přítomní dětem drželi palce a svou přítomností je podporovala i paní ředitelka.

Slavnost Slabikáře zahájila paní učitelka a přivítala všechny rodiče, prarodiče i hosty. Žáci poděkovali Slabikáři za písmenka, pohádky, básničky i doplňovačky. Zatančili taneček o žabičce, zazpívali písničku pro maminku i pro tatínka a zahráli pohádku O veliké řepě. Recitovali básničky o prvních písmenkách. Se Slabikářem jsme se rozloučili a přivítali mezi sebou Čítanku. Malí čtenáři dostali pamětní stužku a drobné dárečky.

Na závěr setkání  paní učitelka i ředitelka popřála všem malým čtenářům, aby své čtenářské dovednosti dále zdokonalovali a četbou získávali spoustu nových informací a mnoho hezkých zážitků. S chutí se dejte do čtení, na shledanou ve 2. třídě.
Mgr. Dagmar Čepová