Aktuality

Setkání s budoucími prvňáčky na Masarykově

5.5.2015     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

V návaznosti na lednové adaptační kurzy proběhla na budově Masarykova další série těchto setkání. V rozmezí čtrnácti dnů navštívili budoucí prvňáčci dvakrát školní prostředí, které se jim pedagogové snažili přiblížit a zahnat tak případné obavy z nadcházející změny.
V novém kolektivu tak měly možnost představit se svým novým kamarádům, pobavit při hrách zaměřených na rozvoj paměti, pozornosti, matematických představ, slovní zásoby i vyzkoušet samostatnou práci, jak ve školní lavici, tak u interaktivní tabule. Pohybové dovednosti a obratnost předvedly v tělocvičně při hře s padákem. Obě setkání proběhla v duchu velmi dobré nálady a spolupráce. Poděkování patří nejen dětem, ale i jejich rodičům, kteří tuto aktivitu školy podporují a oceňují.

Jitka Kyseláková, Jana Horká