Aktuality

První měsíc ve školních lavicích

4.10.2018     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Neuvěřitelně rychle uplynul měsíc školní docházky pro všechny děti, ale obzvlášť důležitý měsíc to byl pro prvňáčky, měsíc adaptace na školní prostředí. Na budově Masarykova proběhlo zvykání si na prostředí a novou paní učitelku velmi pozitivně. Děti přijaly svoji novou krásnou třídu za novou hernu, ve které tráví čas učení, ale i hraní. O přestávkách mohou využívat herní část třídy k relaxaci na balonech, stavění kostek, stavebnice, hru s plyšáky a další aktivity. V době vzdělávání zvládnou udělat spousty práce. Procvičujeme uvolňování ruky, učíme se krátké říkanky, hrajeme pohádky, vyprávíme si, počítáme s kolečky i se zvířátky a pokoušíme se tvořit první slovní úlohy. K tomu všemu si rádi zazpíváme a zacvičíme. Všechny aktivity, které jsou nabízeny, dělají děti velmi rády.

Naším přáním bude, aby jim jejich nadšení a zapálení pro vše nové, co nejdéle vydrželo.

tř.uč. Jana Horká