Aktuality

Prvňáčci přivítali předškoláky na naší škole – budova ul. Masarykova

13.2.2016     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Středa 27. ledna  byla v 1.A plná očekávání  návštěvy budoucích  prvňáčků z MŠ  na Zámečku . Vyučovací  hodina začala jednoduchými  jazykovými hrami , písničkou a didaktickou hrou na poznávání správných tvarů písmen. Předškoláčci  hádali spolu se školáky  názvy geometrických tvarů a těles, sestavovali jednoduché věty, pozorovali se zaujetím školní činnosti, ale hlavně dovednosti našich prvňáčků –  čtení prvních slabik a slov nebo řešení jednoduchých početních úkolů.

Největší zájem vzbudila práce s  interaktivní tabulí, kde si budoucí žáčci vyzkoušeli své fonetické a vyjadřovací schopnosti, aby poté usedli do lavic místo prvňáků a vypracovali svůj první školní pracovní list. Vyučovací hodina se nakonec dětem zdála být krátká a snad splnila svůj hlavní cíl – přiblížit budoucím prvňáčkům prostředí školy a zbavit je možných obav souvisejících s blížícím se zápisem do prvních tříd.

Mgr. Jitka Kyseláková