Aktuality

Poznávací exkurze do Vídně

5.6.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Na konci května se naše škola vrátila k tradici. Žáci, kteří si jako další cizí jazyk vybrali němčinu, se vydali na poznávací exkurzi do Vídně.

Letos naše cesta vedla do areálu zámku Schönbrunn. Prošli jsme nádvoří a namířili kolem Neptunovy kašny ke Glorietě, odkud se nám naskytl krásný pohled na rakouské hlavní město. Potom jsme zamířili ke kašně s Obeliskem a následně k Římským ruinám, které mají připomínat ruiny Kartága. Po procházce parkem jsme navázali velkou prohlídkovou trasou zámkem v rokokovém stylu. Prohlédli jsme si 40 reprezentativních pokojů, které sloužily jako letní sídlo Marie Terezie a její velké rodiny. Jazykovou bariéru nám pomohl překonat audio průvodce.

Odpoledne jsme se přemístili do vídeňské zoologické zahrady. Žáci se vydali ve skupinkách na poznávací cestu za zvířaty. Užili si zde krásné tři hodiny pozorování zvířat. Vídeňská ZOO je nejstarší na světě a zároveň nejlepší zahradou v Evropě. Pyšní se privilegiem chovat pandy. Svou prohlídku žáci ukončili zhlédnutím krmení tuleňů.

Po náročném dni nám paní průvodkyně ve spolupráci s panem řidičem představili během okružní jízdy významné budovy ve Vídni. Nakonec jsme se přesunuli do nákupního střediska na předměstí Vídně, kde si žáci užili nákupy.

Výlet do Vídně se vydařil a všichni „účastníci zájezdu“ si zaslouží velkou pochvalu za dochvilnost a skvělé chování.

Mgr. Jolana Winklerová