Aktuality

Podzimní Flora Olomouc 2017

10.10.2017     Milan Horký     zpět do sekce Aktuality

Ve čtvrtek 5. října se vydali žáci 7. B v rámci předmětu pěstitelství do Olomouce, aby zhlédli velice oblíbenou podzimní etapu mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2017.
Podzim je období, kdy čeští a moravští zahrádkáři i sadaři sklízejí zasloužené plody své náročné celoroční práce. Na olomouckém výstavišti Flora čekal na všechny návštěvníky od 5. do 8. října také bohatý program se spoustou lákadel, doplněný rovněž již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem či projektem Rozkvetlé památky.
V hlavní expozici v největším pavilonu A se představili nejlepší tuzemští pěstitelé z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Motto výstavy tentokrát bylo Návrat ke kořenům. Nad 22. ročníkem výstavy převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka. Nechyběla ani společná expozice Českého zahrádkářského svazu, který zde oslavil 60 let od svého založení.
Na podiu v pavilonu A jsme zhlédli floristickou soutěž „Jablko poznání“ a dále jsme měli možnost ochutnat z bohaté nabídky ochutnávek ovoce, moštů a mléčných výrobků od českých vystavovatelů. Mnozí žáci byli na takové výstavě poprvé. To, že se jim na Floře líbilo, připomínaly balíčky a igelitové tašky s rostlinkami, cibulkami nebo třeba kaktusy. Určitě budou mít zájem se podívat na jarní výstavu i koncem dubna 2018.

Mgr. Milan Horký, uč. pěstitelství