Aktuality

Olympiáda na Moravském Karlově

6.6.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Ve dnech 28.5. – 1. 6. 2012 strávili společně žáci 4.A a 5.A příjemný týden na školní chatě v Moravském Karlově.
Celý pobyt byl veden v duchu blížících se Olympijských her v Londýně. I ten náš olympijský týden stál jistě zato. Přestáli jsme i drobné rozmary počasí v podobě krátkých přeháněk, drobná poranění a mohli se v plné síle zapojit do všech soutěží. Jednotlivé světadíly tvořily heterogenní skupiny, žáci obou tříd 4.A a 5.A. Po zimním kurzu si na sebe již zvykli a tak mohli v rámci svých možností všichni bojovat o cenné body pro družstvo.
Již ve škole byli žáci rozděleni do pěti skupin podle světadílů, aby si mohli připravit prezentace toho svého pro ostatní. Během pobytu jsme se během dopoledne věnovali klasickým školním povinnostem a odpoledne nás čekala sportovní klání a další rozmanité činnosti.
V pestrém programu si členové družstev mohli změřit své síly v soutěžích rozličného charakteru: vytváření správné mapy světa – umístění světadílů, zařazení měst. řek, hor, zemí a živočichů do správného kontinentu, hod vlastnoručně vyrobeným oštěpem, střelbu z luku, hod břemenem, štafetový běh v ploutvích, přenášení vody, vaření olympijské polévky, košíkovou, přehazovanou, skládání asijského ježka, gymnastické sestavy s pomůckami, řazení sportů podle abecedy, znalost symbolů sportovních odvětví aj.
Olympijský týden jsme zahájili slavnostním nástupem s vlajkami, které si členové každého světadílu vyrobili a slavnostní přísahou. Poté následoval po poučení o bezpečnosti pochod s olympijskými loučemi do místa zahájení olympijských her. Ve čtvrtek večer za kapek deště došlo k slavnostnímu nástupu v rámci ukončení Olympijských her, vyhodnocení soutěží a předání medailí. Večer nás ještě čekala olympijská diskotéka a pro odvážlivce i stezka odvahy.
Pobyt jsme si v úterý zpestřili pěším výletem na rozhlednu nad obcí Králíky, prohlídkou města a jízdou vláčkem zpět na Karlov. Večerní program byl oživen zajímavými HOKUSY -POKUSY, které si žáci připravili a vysvětlili tak některé přírodní zákonitosti a změny vlastností látek v přírodě. Svůj význam měl i prostor pro osobní volno, kde děti nabraly nových sil a zahráli si se spolužáky stolní tenis, zkusili chůzi na chůdách, vybíjenou či u dětí velmi oblíbenou hru v místním potůčku při stavění hrází.
My učitelé a organizátoři této školy v přírodě pevně věříme, že se pobyt žákům na Moravském Karlově líbil a doufáme, že budou na něj vaše děti rády vzpomínat.

Bohatou fotogalerii můžete zhlédnout na stránkách obou tříd.

I.Pobucká, H. Wiesnerová