Aktuality

Ohlédnutí za lyžařským výcvikovým kurzem 7. C, 8. B a 8. C

31.3.2014     Pavel Grünwald     zpět do sekce Aktuality

I přes nepřízeň sněhových podmínek se v letošním roce uskutečnily na školní chatě v Moravském Karlově výcvikové kurzy v lyžování a snowboardingu. Po celý měsíc leden jsme s napětím očekávali, zda napadne sníh a začne konečně mrznout. Přáli jsme si, aby nasněžilo alespoň na horách.

A stalo se. Začátkem února se ochladilo, na horách připadl sníh a provozovatelé lyžařského střediska na Šanově částečně vypomohli přírodě i technickým zasněžením. A mohli jsme hned po jarních prázdninách vyjet – směr chata Moravský Karlov.

Jako první se zúčastnili výcviku žáci 7. C a skupinu doplnili spolužáci z 8. tříd. Počasí nás na horách přivítalo modrou oblohou bez mráčku, jarní teplotou se sluncem. A podobně hezké počasí nám vydrželo po celou dobu pobytu. Během pár dnů se všichni na sněhu sžili s lyžemi a snowboardem na nohou, zvládli dodržování 10 pravidel FIS na svahu, a poté výcvik zakončili skvělým večerním lyžováním.

Spousta legrace a zábavy se odehrála i odpoledne a večer v chatě, kde po celodenním lyžování všichni rádi složili svá pohybem zmožená těla. Po povinném odpočinku následovaly přednášky ve společenské místnosti, které se týkaly zdravovědy, nebezpečí hor, lyžařské výzbroje a výstroje, pravidel lyžování, atd. Někteří neúnavní jedinci poté vyvíjeli další aktivity v podobě tance na večerní diskotéce. Na závěr následovalo zpívání s kytarou na schodech, kterým jsme před spaním zakončili náš aktivní den.

Celým pobytem nás provázely ZOH a jejich televizní přenos ze Soči, který jsme bedlivě sledovali v době volna, či poslouchali na svahu z rádia a náruživě fandili všem našim českým sportovcům a radovali se z jejich úspěchů!

Třešničkou na dortu byl tanec na svahu poslední den našeho pobytu. Pohled na tancující jednotlivce a páry se snowboardy a lyžemi na nohou pobavil nejen samotné aktéry, ale i přihlížející návštěvníky střediska. Videozáznam a fotografie, kterými jsme zaznamenávali a dokumentovali veškeré dění celého týdne, budou v budoucnu připomínat neopakovatelné chvíle s kamarády, spolužáky a učiteli, kteří pobyt a program připravili.

A už se zase těšíme na příští rok!!!

Za tým instruktorů: Vladislava Havlíčková, Milan Gazda, Pavel Grünwald a zdravotnice Hana Indrstová