Aktuality

Netradiční hodina němčiny v Duhové čajovně

31.5.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V pátek 17. a 24. května se žáci 9.A, kteří se učí další cizí jazyk – němčinu, vydali za netradiční výukou do pěkného prostředí Duhové čajovny v Mohelnici. Výuku v němčině vedla paní Mgr. Irena Podsklanová. Při řešení rozmanitých úkolů si žáci ověřili své jazykové dovednosti, rozšířili tématicky slovní zásobu, seznámili se s akcemi, které čajovna nabízí, samozřejmě také ochutnali některé druhy čajů. Pro velký úspěch se děvčata a chlapci sešli o týden později ještě jednou k pokračovací hodině, která byla vedena úmyslně v anglickém jazyce – tak, aby si žáci uvědomili, do jaké míry ovládají oba dva cizí jazyky a jak jsou schopni v nich komunikovat. Některé úlohy byly podobné – vhodné ke srovnání, ale žáci si vyzkoušeli i obtížnější práci s textem. Tématem byl samozřejmě čaj. Na závěr byli žáci odměněni tím, že si mohli na vlastní kůži prožít některé meditační techniky a zrelaxovat tak. Odpočatí a dobře naladění se vraceli do školy a možná přemýšleli, jakou akci si v budoucnu v čajovně vyberou nebo na jaký čaj se tam vydají.
Mgr. Jolana Winklerová