Aktuality

Naše škola pomáhá v boji proti nemoci

25.3.2020     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

ZŠ Mlýnská Mohelnice se v současné komplikované situaci snaží pomoci zdravotníkům a dalším pracovníkům v sociálních službách. Pod vedením p. učitele Mgr. Pavla Grünwalda  se tisknou v prostorách školy pomocí 3D tiskárny Prusa i3 MK3S ochranné obličejové štíty. Ty potom nabízí těm, kteří tuto účinnou ochrannou pomůcku nejvíce potřebují.

Ve středu 25. března  proběhlo předání prvních dvou kusů mohelnickému stomatologovi MDDr. Zdeňku  Ambrožovi ml.. Část vyrobených štítů  bude odvezena do centrály v Olomouci, odkud se budou pomůcky následně rozesílat do nejvíce ohrožených části Olomouckého kraje. Nezapomene se ani na místní lékaře, zubaře a ostatní, kteří tento štít určitě uvítají  při své nelehké práci.

Na projektu se podílí a za pomoc děkujeme:

Papirko.eu a Koh-i-noor partner

Comparz – Michal Zamrzla

Textilní zboží – galanterie Berková