Aktuality

Mlýnská na horách

23.3.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Žáci sedmých a osmých tříd se během února a března zúčastnili tří lyžařských kurzů na chatě v Moravském Karlově.

Sněhová nadílka byla dostatečná, a proto jsme mohli využít rozmanitosti okolních sjezdových tratí. Svah v nedalekém Šanově výborně slouží jak začátečníkům, tak zkušenějším lyžařům pro první rozjezd. V dalších dnech využila část žáků větší resort Buková Hora, lyžaři i snowboardisté své dovednosti zdokonalovali na sjezdovkách v Červené Vodě i Čenkovicích.

Po loňské pauze si všichni zimní pobyt na horách užívali, počasí účastníkům dopřálo spoustu slunečných dnů a takřka ideální podmínky pro lyžování i snowboarding. Nikoho snad neodradily pády, které každý začátek provází – všichni dosáhli během několika dní velkého pokroku. V příštím roce bychom rádi opět navázali i na tradici karlovského běžkování, pro které ideální sněhové podmínky bohužel chyběly.

Každoroční součástí lyžařských pobytů na Moravském Karlově jsou podvečerní společenské hry, diskotéky nebo turnaj v ping pongu. Nechybělo vyhlášení nejlepších sjezdařů či těch, kteří udělali největší pokrok od své prvotní úrovně. Jsme moc rádi, že se povedlo letošní lyžařské kurzy zrealizovat a společně se těšíme na další zážitky z pobytů na Moravském Karlově.