Aktuality

Mikulášská nadílka ve třídách

5.12.2018     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V prosinci děti netrpělivě očekávají příchod Mikuláše se svojí družinou. Některé se těší, jiné vzhlíží k těmto postavám s respektem.  Dne 5. prosince zavítal opět po roce Mikuláš se svojí družinou na obě budovy naší základní školy. Ty nejmenší žáčci  již od rána  netrpělivě  vyhlíželi ze tříd, jestli už náhodou nejdou….. Mikuláš, čertíci i andílci  přišli, jak slibovali. Děti se zpočátku ostýchaly, ale když se ukázalo, že letos jsou čerti  hodní  a kamarádští, neváhaly jim podat  ruku na znamení, že se nebojí.  Mikuláš vyzval děti, které  v uplynulém období měly nějaké hříchy, aby se přišly vykoupit. U tabule potom jednohlasně slibovaly, že se polepší a jako důkaz přidaly písničku nebo písničku.

Mikulášská družina odměnila všechny děti drobnými sladkostmi a už pospíchala zase o dům dál…