Aktuality

Mikulášská nadílka

5.12.2016     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Na prosinec se těší všechny děti. Čekají je totiž Vánoce a prázdniny. K prosinci  ale také příchod Mikuláše se svojí družinou. Dne 5. prosince zavítal Mikuláš se svojí družinou na obě budovy naší základní školy, kde  je děti již od rána  netrpělivě vyhlížely. Mikuláš, čertíci i andílci  přišli, jak slibovali. Děti se zpočátku ostýchaly, ale když se ukázalo, že letos jsou čerti  hodní  a kamarádští, neváhaly jim podat  ruku na znamení, že se nebojí.  Mikuláš vyzval děti, které  v uplynulém období měly nějaké hříchy, aby se přišly vykoupit. U tabule potom jednohlasně slibovaly, že se polepší a jako důkaz přidaly písničku nebo písničku.

Mikulášská družina odměnila všechny děti drobnými sladkostmi a už pospíchala zase o dům dál…