Aktuality

Mikulášská nadílka

6.12.2017     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V prosinci děti netrpělivě očekávají příchod Mikuláše se svojí družinou. Některé se těší, jiné vzhlíží k těmto postavám s respektem.  Dne 5. prosince zavítal Mikuláš se svojí družinou na obě budovy naší základní školy, kde  je děti již od rána  netrpělivě vyhlížely. Mikuláš, čertíci i andílci  přišli, jak slibovali. Děti se zpočátku ostýchaly, ale když se ukázalo, že letos jsou čerti  hodní  a kamarádští, neváhaly jim podat  ruku na znamení, že se nebojí.  Mikuláš vyzval děti, které  v uplynulém období měly nějaké hříchy, aby se přišly vykoupit. U tabule potom jednohlasně slibovaly, že se polepší a jako důkaz přidaly písničku nebo písničku.

Mikulášská družina odměnila všechny děti drobnými sladkostmi a už pospíchala zase o dům dál…