Aktuality

Loučení s létem

21.9.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Ve středu 21. září 2022 pořádala ZŠ Mlýnská v Mohelnici zábavné odpoledne, které bylo určeno nejen pro mladší žáky školy, ale i pro děti z jiných škol a předškolních zařízení. Akce Loučení s létem se konala kvůli nepříznivému počasí v tělocvičně na Masarykově ulici. Všechny přítomné přivítal ředitel školy Mgr. Pavel Grünwald. Nejen tělocvična, ale i chodby školy se změnily ve velikou veselou hernu, která nabízela mnoho lákadel a atrakcí. Děti hned u vstupu obdržely kartičku, do které se zaznamenávaly úspěchy při zdolávání úkolů. Kdo nebyl úspěšný na překážkové dráze, určitě vynikal třeba ve střelbě na florbalovou branku nebo hodu míčkem na cíl. Po chodbách školy se děti proháněly na koloběžkách a zdolávaly nástrahy slalomové dráhy. Ti nejmenší s trochou strachu prolézali nekonečným tunelem či překonávali opičí dráhu. Všichni si pak mohli dosažené body za splněné úkoly proměnit za drobné odměny a k tomu ještě obdrželi malé občerstvení. Nechybělo ani tolik u dětí oblíbené malování na obličej.
Děti, které zavítaly do tělocvičny ZŠ Mlýnská na Masarykově ulici, své návštěvy určitě nelitovaly. Opět se potvrdilo, že škola není jen učení, ale děti v ní zažijí také zábavu, pohyb, poznají nové kamarády a odnesou si mnoho pěkných zážitků.