Aktuality

Laskavci z Mlýnské

18.11.2017     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

13. listopad je Světovým dnem laskavosti a Nadace Karla Janečka se rozhodla uspořádat první ročník projektu Jsem laskavec. Děti ve věku 6-15 let vybíraly z řad laskavostí, jimiž se do projektu zapojily: úklid okolí své školy, sbírka starého oblečení s věnováním potřebným, pomoc zvířecímu útulku, radost pro lidi z domova pro seniory, či dobrý skutek vlastního nápadu. Přihlásilo se celkem 400 subjektů ze základních škol, gymnázií, volnočasových aktivit a dětských domovů z celé republiky.

Jednu takovou laskavost vykonali 14. listopadu i žáci 6. A a 6. C ze Základní školy Mlýnská v mohelnickém útulku. Mladí laskavci nasbírali pejskům deky, zábavné hračky, konzervy, granule i oblíbené pamlsky. Městským útulkem nás provedla paní Eva Pirklová, která děti seznámila s chodem, historií a zázemím domova odložených psů. Velice si vážíme, že si udělala pro žáky naší školy čas a podpořila jejich laskavý skutek.

Projekt #JSEMLASKAVEC je zaměřena především na dobrosrdečnost a vykonání nezištného laskavého skutku, ovšem Nadace Karla Janečka chce ocenit tři vylosované skupiny, které vyhrají zážitkový den v Praze. Výherci se setkají s Jirkou Králem, zúčastní se natáčení seriálu FTV Prima a dozví se, jak vytvořit komiks od spolku Já na tom dělám. Držte palce šesťákům, aby byl jejich dobrý skutek oceněn nejen příjemným pocitem.

Konat dobré skutky je důležité a neměli bychom na ně myslet pouze v listopadu. Nezapomeňme na motto projektu „LASKAVOST PLODÍ LASKAVOST“.

Mgr. Tereza Strupková

www.jsemlaskavec.cz