Aktuality

Laskavci na Masarykově

24.11.2018     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

I letos se žáci 1. stupně zapojili do akce Jsem laskavec, kterou 13. listopadu pořádala nadace Karla Janečka u příležitosti Světového dne laskavosti. Přihlásilo se 14 000 školáků ze 193 měst, aby mohli konat dobré skutky podle svého výběru. My jsme s našimi žáky zopakovali loňský velmi úspěšný dobrý skutek. Děti s pomocí svých rodičů prohlédly své hračky, knihy i oblečení a ty nepoužívané přinesly do školy, aby je mohly nabídnout ke koupi ostatním. Utržené peníze jsme zaslali na konto Dobrý anděl. Věcí se sešlo opravdu mnoho a o jejich zakoupení byl mezi dětmi velký zájem. Dobrému andělovi jsme věnovali 3 767 Kč. Neprodané hračky a oblečení jsme odvezli do Zábřehu, kde poslouží dětem v azylovém Domově pro matky s dětmi.

Jsme moc rádi, že jsme mohli pomoci těm, kteří pomoc potřebují a zařadili se mezi laskavce.
Díky organizátorům projektu jsme si uvědomili, že konání laskavostí zpříjemňuje život nám všem a nemělo by se omezit jen na jeden den v roce.

Hana Wiesnerová