Laskavci na Masarykově

21.11.2017     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Žáci prvního stupně na Masarykově se rozhodli přispět svým laskavým činem k oslavě Mezinárodního dne laskavosti dne 13. listopadu. Tým s názvem Yutubeři z 5. A se zapojil do celostátního projektu Jsem laskavec. Páťáci s vlastnoručně vyrobenými plakáty navštívili své mladší spolužáky z 2. A, 3. A a 4. A a získali je pro svůj nápad. Všichni s pomocí rodičů probrali své zásoby hraček, knih a oblečení a ty nepoužívané přinesli do školy, aby je mohli nabídnout ke koupi ostatním a výdělek věnovat na konto Dobrý anděl. Věcí se sešlo opravdu mnoho a o jejich zakoupení byl mezi dětmi velký zájem. Dobrému andělovi jsme zaslali 4255 Kč. Neprodané hračky a oblečení jsme odvezli do Zábřehu, kde poslouží dětem v azylovém Domově pro matky s dětmi.

Díky organizátorům projektu jsme si uvědomili, že konání laskavostí zpříjemňuje život nám všem a nemělo by se omezit jen na jeden den v roce.

Hana Wiesnerová