Aktuality

Hravá věda na Masarykově

7.5.2013     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

V úterý 30. 4. 2013 navštívil naši školu pan Radek Chajda, aby dětem předvedl řadu zábavných a poučných experimentů s využitím jednoduchých pomůcek. Všechny předměty, které používal, byly vyrobeny z odpadového materiálu dostupného v každé domácnosti.
Děti se zatajeným dechem pozorovaly, jak vzniká vodní vír, práci krabičkového vysavače, měřily čas vodními a přesýpacími hodinami. Dozvěděly se, jak vyrobit jednoduchou fontánu, vzducholoď, periskop , katapult či raketu. Zapouštěly černou barvu, aby zjistily barevné spektrum. Prvňáčci a druháčci si vyrobili vrtuli z plastové lahve a ti starší padák pro plyšovou hračku. Hodina plná hravé vědy rychle uběhla. Na závěr jsme si prohlédli knihy, ze kterých lze čerpat náměty pro experimenty mladých výzkumníků. Pan Chajda nám nabídl i další hodiny hravé vědy, ve kterých by s dětmi vyzkoušel řadu dalších zajímavých experimentů. Této nabídky v budoucnu určitě rádi využijeme.

Hana Wiesnerová