Aktuality

Halloweenská párty na Masarykově

30.10.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Ve středu 24.10 se na naší škole konala již podruhé Halloweenská párty za účasti dětí z MŠ Hálkova. Žáci naší školy si připravili pro své mladší kamarády opět spoustu překvapení, které tento převážně anglický svátek pronikající do naší kultury připomínají. Nazdobili jsme třídy a chodby školy dekoracemi, které k tomuto svátku patří: vydlabanými dýněmi, pavouky, netopýry, strašidelnými hrady s duchy a strašidly. Ty navodily vhodnou atmosféru a párty mohla začít.
Nejstarší žáci připravili pro mladší děti strašidelnou opičí dráhu v halloweenských kostýmech v tělocvičně školy. Čtvrťáci představili v krátkém pásmu význam svátku Halloween a ve strašidelných kostýmech předvedli několik kouzel. Nezapomněli jsme ani na malé halloweenské pohoštění, které si připravili pro předškoláky žáci 3.A v atmosféře kouzelného magického tance. Vzájemné spolupráci se učili žáci 2.A, kteří pomáhali vyrobit dětem jednoduchou lucerničku. Nejmladší žáci – prvňáčci se zhostili rozloučení s návštěvou z MŠ. Jako upomínku na tento den předali svým bývalým spolužákům halloweenskou dýni na špejli.

Nutno podotknout, že jsme si tento den dokonale užili. Velký dík patří všem rodičům, kteří pomohli svým dětem s maskami a kostýmy, bez kterých by nebyla atmosféra celého dne dokonale naplněna.