Aktuality

Halloween v 1.C

4.11.2014     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Pátek 24.říjen 2014 byl pro žáky 1. C tajemným dnem. Dlouho se na něj těšili a připravovali. Do strašidelně vyzdobené třídy, plné bubáků, netopýrů a dýní přišli brzy ráno, aby se mohli obléknout do strašidelných masek, které si s rodiči připravili. A rázem seděli v lavicích čarodějnice, bubáci, kostlivci, dýně a další roztodivné masky. Společně s dětmi jsme si povyprávěli o svátku Halloween, který se slaví v anglicky mluvících zemích a připomněli si také naše Dušičky.

Po té si děti vydlabaly několik dýní a vytvořily z nich tajemné svítící obličeje. A pak se pustily do soutěžení v lovení jablek a vyzkoušely si vytvořit papírové mumie. Samozřejmě k tomuto dni nesmělo chybět ani halloweenské pohoštění, které dětem připravili rodiče, za což jim patří velké poděkování! Děti si pochutnali na strašidelných muffinách, perníčcích, jednohubkách, ale i sladkých bubáčcích a dalších sladkostech. Ve výtvarné výchově si pak sami vyrobili papírovou dýni. Halloweenské dopoledne se dětem velmi líbilo a domů odcházely velmi spokojené, plny nových zážitků.
Mgr. Marie Horáková