Aktuality

Exkurze do Expozice času ve Šternberku

27.5.2015     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Začátkem května se žáci 1. B a 2. B vypravili na netradiční exkurzi. Již od 1. ročníku se žáci učí poznávat čas na hodinách, rozeznávají různé typy měřících přístrojů  – nástěnné, náramkové, věžní…, učí se vyjádřit čas digitální a analogový. Jak vznikl vesmír a čas, jak lidé měřili čas v různých obdobích lidského vývoje a v různých kulturách, a mnoho dalších a zajímavých informací se děti mohly dozvědět v deseti místnostech Expozice času ve Šternberku, které jsou vybaveny především exponáty ze sbírek Vlastivědného muzea v Olomouci a Národního technického muzea v Praze. Součástí komentované prohlídky byly poučné hry a zábavné soutěže, ve kterých děti uplatnily svůj postřeh, soustředění a pozornost při výkladu. Mnoho interaktivních předmětů si mohly také samy vyzkoušet. Fotografie z exkurze již mají obě třídy vystaveny na stránkách svých tříd.

Mgr. Renáta Formánková, Mgr. Dagmar čepová