Aktuality

Exkurze Dlouhé Stráně

12.10.2015     Petra Kajnarová     zpět do sekce Aktuality

V úterý 6. října 2015  se 40 žáků 9. ročníku zúčastnilo poznávací exkurze přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně. Na téměř tříhodinové prohlídce se žáci seznámili s jedinečností této elektrárny v České republice i v Evropě a s jejím významem pro životní prostředí. Exkurze začala návštěvou infocentra, kde nám průvodce na modelu vysvětlil chod elektrárny a pomocí filmu přiblížil stavbu celého komplexu. Poté jsme navštívili podzemní část elektrárny s ukrytými turbínami. Na závěr jsme si prohlédli dolní i horní nádrž elektrárny. A protože se počasí opravdu vydařilo, mohli jsme se ve výšce 1350 metrů nad mořem pokochat výhledem na pohoří Jeseníky včetně nejvyšší hory Pradědu. Během dne jsme si také prošli uhlířskou stezku a sportovní areál v Koutech nad Desnou a prohlédli zámecký park s uměle vytvořenou jeskyní v Loučné nad Desnou.

Mgr. Petra Kajnarová, Mgr. Hana Vyplašilová