Aktuality

Divadelní představení Little Red Riding Hood

22.1.2015     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Dne 20. ledna se žáci 4.A a 5.A zúčastnili divadelního představení Červená Karkulka, které připravilo Divadelní centrum ze Zlína. Protože polovina pohádky probíhala v angličtině, museli jsme se na ni dobře připravit. Využili jsme materiály z Divadelního centra, které obsahovaly řadu pracovních listů a poslechových cvičení. Obohaceni o novou slovní zásobu jsme se vypravili do Domu kultury.
Obavy dětí, zda budou hře rozumět, se rozplynuly hned v prvních minutách. Herci se na jevišti doslova překonávali. Repliky byly velmi vtipné, často jsme ani nepostřehli, že čeština byla vystřídána angličtinou. Nápadité kulisy, legrační kostýmy a veselé písničky umocnily kulturní zážitek.

Dlouhý potlesk na konci představení dokázal, že i mladší žáci jsou schopni využít znalostí angličtiny i mimo školní lavice.

Hana Wiesnerová, Eva Hrubá, Irena Pobucká