Aktuality

Deváťáci historickým centrem Prahy

23.5.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V polovině května vyrazila třída 9.C  na poznávací exkurzi do našeho hlavního města. Pro mnohé spolužáky byla tato návštěva úplně prvním seznámením s historickým centrem, proto jsme nemohli vynechat nic důležitého. Výpravu jsme zahájili jízdou metrem na Hradčanskou, prošli významné objekty areálu Hradu a zhlédli výměnu stráží. Malostranskými uličkami jsme se propletli až na Kampu, poukázali na Werichovu vilu či Lennonovu zeď. Výhledy z Karlova mostu doplňovaly odborné poznámky k významným místům. Okolí Klementina a Městské knihovny Praha nabídly zajímavé postřehy i pro dospělý doprovod. Netypickou zastávkou byla návštěva restaurace Hard rock café, v níž vystavují artefakty slavným muzikantů. Následovalo Staroměstské náměstí, nahlédnutí do židovského Josefova a Celetnou k místu odpočinku na náměstí Republiky. Putování pokračovalo přes Václavské náměstí, Stavovské divadlo až k Národní třídě. Místo pro relaxaci nabídly i Františkánské zahrady. Pasáží Lucerna jsme se dostali až k dominantě náměstí patronu českých zemí. Na Národním muzeu jsme pátrali po sovětských kulkách a unavení se přesunuli do Fantovy budovy Hlavního nádraží. Vyčerpávající turistické zážitky si snad všichni uchovají v paměti a budou se do matičky Prahy za poznáním a kulturou vracet i v dalších letech. Poděkování za odborné výklady a zajímavosti patří Petře Kajnarové a Adéle Hulmanové.