Aktuality

Dentální hygiena – preventivní program pro 1. stupeň

5.6.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Ve dnech 27.5, 28.5. a 31.5. 2019 proběhly postupně ve všech třídách besedy o dentální hygieně.
Navštívily nás dvě studentky Zubního lékařství Univerzity Palackého v Olomouci. Budoucí paní doktorky si pro nás připravily zajímavé a poutavé povídání o zubech. Dověděli jsme se, kolik máme mléčných zubů, proč časem vypadávají (vypadlý zoubek si některé děti dávají pod polštář a věří, že si jej v noci odnáší zoubková víla) a nahrazují je zuby druhé, kterým se říká stálý nebo trvalý chrup, co jsou to zuby moudrosti a z čeho se každý zub skládá. Žáci byli také poučeni o vhodných pomůckách používaných při ústní hygieně a i o správné technice čištění zubů, kterou si také prakticky vyzkoušeli. Nejdůležitější na celé besedě byla praktická ukázka správného čištění zubů. Studentky potom zkontrolovaly účinnost čištění zubů. Přednáška byla pro děti užitečná a přínosná.
Děkujeme studentům za přínosnou hodinu a doufáme, že děti získané dovednosti budou pravidelně využívat při domácí péči o zuby.
Mgr. Dagmar Čepová