Aktuality

Den jazyků na Masarykově

3.10.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Ve čtvrtek 27.9.2012 jsme se v rámci Evropského dne jazyků věnovali zemím, kde je hlavním dorozumívacím jazykem angličtina – Spojenému království Velké Británie a Severního Irska a Irsku.
Pro žáky 3.-5.třídy bylo připraveno vyprávění o Velké Británii. Využila jsem toho, že jsem o letošních prázdninách strávila ve Velké Británii 5 týdnů, během nichž jsem studovala díky grantu Comenius a také cestovala. Mohla jsem tak dětem přiblížit život na ostrově z vlastní zkušenosti.
Žáci 4.A pracovali s příruční mapou, hledali na ní známá města, seznámili se s významnými stavbami a zajímavostmi z historie Velké Británie.
Žáci 5. A soutěžili po pečlivé domácí přípravě ve znalostech o Spojeném Království, poznávali interprety populárních písní, členy královské rodiny či londýnská místa.
Získané body v soutěži pak žáci proměnili za indicie, které jim napověděly, že se dozví mnoho zajímavého i o Irsku. S touto zemí je seznámila studentka, která byla v naší škole na praxi a v Irsku studovala .
Na závěr jsme sestavili mapu, doplnili názvy a fotografie. Věříme, že tento den povzbudil děti ke studiu angličtiny a ukázal jim Velkou Británii i Irsko jako krásné země stojící za návštěvu.