Aktuality

Budoucí prvňáčci navštívili školu

8.2.2018     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Začátkem února navštívily děti z mohelnických mateřských škol naše současné prvňáčky. Prožily společně interaktivní výuku, na které se podílely všechny děti, jak předškoláci, tak i školáci. Děti dostávaly společné úkoly, na které reagovaly podle svých možností. Bylo zajímavé sledovat, jak se skupiny malých předškoláků a školáků předhánějí v odpovědích. Odpovídaly na hádanky, procvičovaly si fonematicky sluch. Prvňáčci skládali dvojslabičná slova, pomocí hmatu určovali jaké mají v rukách písmeno, lovili v rybníce rybičky – slabiky, pracovali na interaktivní tabuli – tu si samozřejmě vyzkoušeli i předškoláci. Ještě děti předvedly, jak jsou šikovné v matematice. Na památku si ze školy odnášely malý dárek.

Přejeme jim, aby se škola pro ně stala radostí každodenního života stejně tak, jak prožívají radost ze školních úspěchů naši současní prvňáčci.