Aktuality

Beseda se spisovatelkou

13.2.2015     Renáta Formánková     zpět do sekce Aktuality

V úterý 3. února využili žáci druhých tříd mohelnických škol a jejich paní učitelky pozvání knihovnic Městské knihovny v Mohelnici k zajímavé návštěvě. Tentokrát měli všichni přítomní možnost setkat se s paní spisovatelkou Markétou Pilátovou, která je rodačkou z nedaleké Kroměříže a ve své tvorbě se k našemu kraji často vrací. Paní Markéta Pilátová vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, po studiích pracovala jako vedoucí zahraniční redakce časopisu Respekt. V současnosti působí střídavě v naší vlasti a v Jižní Americe, kde se věnuje výuce potomků českých krajanů. Ve své literární tvorbě píše knihy pro dospělé i děti, věnuje se tvorbě písňových textů a překladatelství.

V Mohelnici paní spisovatelka dětem předčítala ze své knihy Kiko a tajemství papírového motýla, ve které se zabývá tím, jak se české děti mohou prostřednictvím přátelství s malou japonskou holčičkou setkat s cizí kulturou. Knížka  může také děti vychovávat  k multikulturnímu vnímáním světa. V závěru besedy si děti vyzkoušely poskládat papírovou hvězdičku tradiční japonskou technikou origami.

http://mohelnickatelevize.cz/zpravy/167-knihovnu-navstivila-dalsi-spisovatelka