Aktuality

Beseda o zvířátkách v 1.B

4.3.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Máme rádi zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst…“

A nejen to! Velmi rádi si o nich něco přečteme nebo dozvíme něco zajímavého třeba z televize či internetu.

Ve středu 17.2. 2021 naši třídu navštívila paní učitelka Barbora Špásová. Má moc ráda zvířátka. Je to rodinná tradice. Její tatínek i maminka mají myslivecké zkoušky a vedou kroužek Malých myslivců v Grygově. Přinesla spoustu obrázků a trofejí zvířátek. Besedovali jsme  zejména o lesních zvířátkách, pojmenovávali jsme samce, samici i mláďata a tvořili jsme jejich rodinky. Zajímavé povídání vždy zpestřila ukázka trofejí, které jsme mohli zkoumat hodně zblízka. Viděli jsme parohy daňka, srnčí parůžky, vypreparovanou lebku zajíce a bobra, nožku srnky a nožičky bažanta.

Sama paní učitelka se o zvířátka zajímá od dětství, proto jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Na závěr zbyl čas na naše dotazy a samozřejmě také na velký potlesk a poděkování vzácnému hostovi. Beseda se nám moc líbila.

Mgr. Dagmar Čepová