Aktuality

Anglická soutěž o fantasy román ČAROTEPEC

13.1.2016     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Ve středu 16. 12. 2015 proběhla na naší škole soutěž o moderní fantasy román Čarotepec amerického spisovatele Blakea Charltona, který do češtiny přeložil jeden z našich učitelů, Mgr. Roman Tilcer. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (6.–9. třídy), žáci poměřovali svoje znalosti anglického jazyka – jak v mluvení a poslechu, tak v oblasti gramatiky – a celá soutěž byla nastavená tak, aby neznevýhodňovala dyslektiky a dysgrafiky. Výherci se už s chutí začetli do příběhu čarodějnického učně, jenž se potýká s poruchou čtení a psaní a posléze ji přijímá jako svou součást a učí se s ní pracovat.

Čtyři soutěžní výtisky Čarotepce věnovalo naší škole plzeňské nakladatelství sci-fi, fantasy a hororu Laser-books.

Ukázku z románu si můžete přečíst zde: http://www.casopisxb1.cz/aktuality/charlton-carotepec-ukazka/