Aktuality

Advent na hradě Šternberk

5.12.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Dne 3.12.2012 navštívily třídy 1.A, 2.A a 3.A hrad Šternberk. V tomto krásném adventním čase jsme sem jeli s dětmi načerpat předvánoční atmosféru. Na hradě pro nás měli připravený bohatý program, který si děti velice užily. Hned na začátku naší návštěvy měly děti možnost vyrobit si vánoční dekorace – gelovou svíčku nebo malovaný obrázek na sklo s vánoční tématikou.
Poté pokračovala prohlídka hradu s výkladem, který byl zaměřen na předvánoční a vánoční tradice. Děti se dozvěděly, jak slavili Vánoce naši předkové, seznámily s pojmy co je to advent, lidové zvyky, pranostiky, tradiční vánoční kuchyně. Dozvěděly se zde spoustu nových a zajímavých informací,  které určitě obohatí jejich další rozvoj.

J.Horká