Aktuality

Adaptační setkání s budoucími prvňáčky

2.6.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V návaznosti na zápisy nových žáků do prvního ročníku proběhla na budově Mlýnská  další plánovaná projektová aktivita – adaptační kurzy . V rozmezí čtrnácti dnů navštívili budoucí prvňáčci dvakrát školní prostředí, které se jim pedagogové snažili přiblížit a zmírnit  tak případné obavy z nadcházející změny, kdy opustí školku a stanou se školáky.

V novém kolektivu, tak měly možnost představit se svým novým kamarádům, pobavit při hrách zaměřených na rozvoj paměti, pozornosti, matematických představ, slovní zásoby i vyzkoušet samostatnou práci, jak ve školní lavici, tak u interaktivní tabule. Pohybové dovednosti a obratnost předvedly v tělocvičně při hře a zdolávání překážkové dráhy.

Obě setkání proběhla v duchu velmi dobré nálady a spolupráce. Poděkování patří nejen dětem, ale i jejich rodičům, kteří tuto aktivitu školy podporují a oceňují.