Aktuality

Adaptační kurz pro předškoláky, Masarykova

20.1.2016     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Ve středu odpoledne 13.1.2016 navštívily naši školu děti z MŠ Hálkova. Pořádali jsme pro ně adaptační kurz, protože už za necelý měsíc půjdou s rodiči k zápisu do 1. třídy. Toto naše setkání mělo mít motivační charakter. Děti nebyly ve škole poprvé a jejich reakce chování byly zcela pozitivní. Chovaly se přirozeně a vůbec neměly ostych.
Na začátku jsme si zazpívali písničku o kočičce. Poté následovaly hádanky, popletené věty, hra – Kočičko zamňoukej. Následně děti pracovaly na interaktivní tabuli, přiřazovaly zvířátkům jejich přirozené životní prostředí. Tato aktivita se jim moc líbila. Práce u tabule a s perem byla pro ně zajímavá. V závěrečné části setkání usedly do lavic a vystřihovaly kočičku. Jednotlivé části pak vlepovaly do předlohy. Všechny děti byly úspěšné a proto na svůj výkres dostaly první velikou zlatou jedničku.
Budeme si přát, aby jejich zájem o vše nové a zajímavé dlouho vydržel a ve škole se setkávali jen se samými bezvadnými spolužáky a super učiteli.

Mgr. J. Horká, Mgr. J. Kyseláková,