Aktuality

S Harry Potterem na Moravském Karlově

7.6.2013     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Škola čar a kouzel v Bradavicích známého románu britské spisovatelky J.K.Rowlingové se nám stala námětem a vhodným tématem pro pobyt žáků 4.a 5.A na škole v přírodě na Moravském Karlově.
Dobrodružství mladého čaroděje Harryho Pottera a jeho přátel otevřelo spoustu námětů pro hry, ve kterých děti v touze po dobrodružství mohly realizovat svou soudržnost, taktiku i chuť do zdravého soutěžení ve čtyřech družstvech, která jsme nazvali podle názvů kolejí ze známého románu. Ve hrách rozličného zaměření se tak utkala družstva Nebelvíru, Mrzimoru, Havraspáru a Zmijozelu.

Družstva soutěžila ve hrách sportovního i vědomostního zaměření. Zajišťovala sobě pomůcky do 1. ročníku nutné k přijetí do kouzelnické školy, členové družstev vymysleli moto své skupiny, vyrobili funkční koště z přírodního materiálu, každý člen družstva si vyřezal a nazdobil kouzelnickou hůlku a plnil úkoly v kouzelnickém kvízu.
Nezapomněli jsme na hlavní postavu románu Harryho Pottera. Každé družstvo vyrobilo rekvizity a oděv potřebný k namaskování jednoho svého člena družstva coby svého Harryho.
V rámci sportovních disciplín jsme zvolili hru Aréna, kdy členové družstva utíkali před spáry zlého černokněžníka Voldemorta, běželi lesní štafetovou kouzelnickou Ringo stezkou, utkali se v Čaropřehazované, kde nám atmosféru navodily běžící černé mraky nad našimi hlavami. Krátkou pohybovou hrou s názvem Kouzelnické zaříkávadlo si členové družstev procvičili svou paměť. I přes nepřízeň počasí jsme využili každé, byť jen krátké chvíle, abychom opustili chatu a zahráli pohybové hry venku.

Středeční předpověď počasí se nám zdála nejvhodnější pro uskutečnění pěšího výletu do obce Králíky, kterou jsme spojili s plněním drobných her, návštěvou nedaleké rozhledny Val s výhledem na Kralický Sněžník a dětmi oblíbenými nákupy. Večery na chatě nám zpříjemnily prezentace kouzel a triků, které si děti připravily, noční hra Lovení duchů a oblíbená diskotéka.

S čarodějnou oblohou mezi kapkami deště jsme prožili přeci jen příjemný týden, na který budeme jistě rádi vzpomínat.

I.Pobucká, H.Wiesnerová