Aktuality

Zimní škola v přírodě s lyžováním

9.2.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

V termínu od 30.1.-2.2.2012 jsme využili bohaté sněhové nadílky a uspořádali pro žáky 4.A a 5.A  Zimní školu v přírodě s lyžováním na školní chatě v Moravském Karlově. Mrazivé, ale slunečné počasí nám navodilo nádhernou atmosféru a my rozděleni do družstev podle svých schopností a druhu lyží jsme mohli začít brázdit sjezdovku ve středisku Šanov pod Křížovou horou. Po tři dny jsme pod dohledem zkušených instruktorů snowboardu i lyží Lenky Faltysové, Michala Pobuckého a Zdeňka Gaťka zdokonalovali své schopnosti s využitím moderních metodických pomůcek a učili se novým prvkům. Většina žáků, jak se hned zpočátku ukázalo, byli zkušenými lyžaři i snowboardisty. I začátečníci,11 žáků , nás překvapili svou pevnou vůlí. Pod dohledem svých třídních učitelek s rozpaky nad zvládnutím základních postojů i pohybů na lyžích dokázali své lyže i snowboard ovládat natolik, že třetí den jezdili samostatně na vleku a sjížděli svah.
Pobytem v přírodě jsme si zpestřili průběh školního roku a byl nám odměnou za práci v prvním pololetí, kde jsme dosáhli výborných studijních výsledků. Úsměvy na tvářích i příjemné pocity žáků nás přesvědčily, že budeme všichni na tento pobyt v přírodě rádi vzpomínat.

 I.Pobucká, H.Wiesnerová