Aktuality

Zapojili jsme se do sbírky pro Kabelkový veletrh

17.11.2018     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Po třech letech se žáci naší školy znovu zapojili do sbírky kabelek pro Kabelkový veletrh Deníku. Jedná se o charitativní akci regionálních Deníků a občanského sdružení Dobré místo pro život, při níž nejprve proběhne sbírka kabelek a následně jejich prodej za symbolické částky. Peníze z prodeje pak putují na dobročinné účely. V naší škole probíhala sbírka v týdnu 15. – 19. 10. 2018. Děti nosily kabelky různých barev, velikostí i stylů. Nakonec se nám podařilo shromáždit téměř neuvěřitelných 150 kabelek! Ty jsme pak odeslali do Olomouce a tam si „naše“ kabelky mohli koupit návštěvníci Kabelkového veletrhu, který probíhal 30. října v Galerii Moritz. Letos, během 6. ročníku, se vybralo prodejem darovaných kabelek přes 47 tisíc korun. Peníze jako již tradičně zamíří zejména nemocným dětem, ale také seniorům nebo dětem v dětských domovech. Touto cestou bychom ještě jednou rádi poděkovali dětem, jejich rodičům a všem ostatním dárcům, kteří se rozhodli do této originální sbírky přispět a podpořit tak dobrou věc.
M. Prvá