Aktuality

Žáci ZŠ Mlýnská zavítali do Londýna

15.10.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V pondělí 11. září se 91 žáků 7. až 9. tříd naší školy vypravilo na poznávací zájezd do Londýna. Žáci byli rozděleni do dvou autobusů, v nichž strávili takřka celý den s výjimkou cesty trajektem, během které si mohli dopřát i typickou anglickou snídani, sledovat východ slunce nad průlivem La Manche.

Úterní den proběhl ve znamení návštěvy hlavních turistických atrakcí Londýna. Prvním zážitkem pro žáky byla jízda londýnským metrem, z něj jsme se vydali procházkou kolem Buckinghamského paláce, známou ulicí Mall k Trafalgarskému náměstí. Opět jsme využili metro a přesunuli se k muzeu Madame Tussaud, následně k Big Benu. Odpoledne nás potěšily výhledy z Londýnského oka. Po náročném dni čekala na žáky ta největší výzva – ubytování u rodin. Zde dostali teplou večeři, mnozí si pochutnali na pizze, těstovinách, hamburgeru s hranolkami, jiní ale měli možnost ochutnat tradiční anglická i indická jídla.

Ve středu se naše výprava přesunula do Oxfordu, kde jsme navštívili Christ Church, což je jedna z největších kolejí Oxfordské univerzity, jejíž interiéry se staly inspirací pro filmové ztvárnění Bradavic Harryho Pottera. Odpoledne si měli žáci možnost nakoupit suvenýry a přesunuli jsme se do městečka Windsor navštívit oblíbené sídlo královny Alžběty II., hrad Windsor.

Poslední den v Londýně jsme zahájili výstupem na královskou observatoř, od níž je nádherný výhled na centrum Londýna a kde se také nachází nultý poledník. Odtud nás elegantní katamarán doplavil po řece Temži k pevnosti Tower. Po prohlídce Toweru jsme ještě zamířili procházkou ke katedrále sv. Pavla, nábřežím kolem Millenium Bridge zpět na poslední plavbu po Temži. S Londýnem jsme se rozloučili v podvečerních hodinách již ze sedadel autobusu, do kterých jsme moc rádi po celém dni na nohou uvelebili. Zpět domů se žáci vraceli unavení, ale obohacení novými zážitky, jistější si sami sebou.

zúčastnění vyučující ZŠ Mlýnská