Aktuality

Za bramborovou vůní

18.11.2018     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Dne 15.11 zavítali předškoláci z MŠ Na Zámečku k nám do školy, kde jsme si pro ně připravili v rámci projektu Dary země akci Za bramborovou vůní. Žáci 4. ročníku jim na úvod zahráli krátkou pohádku o princezně a Honzovi, který na hoře vykopal brambory a donesl je před krále. Brambor se týkalo i výtvarné tvoření. Pomocí bramborových tiskátek děti nazdobily princezně šaty. O bramborách také zpívaly, tančily a hádaly hádanky. V tělocvičně školy se konala bramborová olympiáda. Děti brambory přenášely na pánvičce, překonávaly s ní překážky, házely bramborem na cíl, skákaly jako brambory v pytlích, kutálely se v řádcích a plnily další bramborové úkoly. Protože byli všichni velice šikovní, dostali za své snažení medaili – jak jinak bramborovou. A ještě ochutnali voňavý bramborák, který si pro ně připravili žáci 5. ročníku. Malým předškolákům se akce velmi líbila a už se těší na další návštěvu v naší škole.
Aleš Plhák