Aktuality

VZPOMÍNKA NA SLAVNOSTI SLABIKÁŘE V 1.B

4.9.2015     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

I když jsou dnes již druháci, přesto určitě nezapomenou na středu 24.6. 2015.  Byl to významný den  pro všechny prvňáčky, kteří chodili do 1.B třídy. Spolu se svými rodiči i prarodiči se sešli odpoledne ve třídě ještě jednou. Ne však proto, aby se něco nového naučili, ale proto, aby předvedli, jak se za první rok školní docházky naučili číst. Děti se celé dopoledne moc těšili, ale odpoledne mezi nimi zavládla malá nervozita. Všichni přítomní dětem drželi palce.

Slavnosti Slabikáře zahájila paní učitelka a přivítala všechny rodiče, prarodiče i hosty. Žáci poděkovali Slabikáři za písmenka, pohádky, básničky i doplňovačky. Zatančili a zazpívali písničku O zahradníčkovi, zahráli pohádku O veliké řepě a přečetli rodičům básničku O lišce, které na nos spadla šiška. Recitovali básničky o prvních písmenkách, například Stůj, Alenko, auto houká… Se Slabikářem jsme se rozloučili a přivítali mezi sebou Čítanku pro 2. ročník. Malí čtenáři dostali pamětní stužku a první malou dětskou pohádkovou knížku pro malé čtenáře.

Na závěr setkání paní učitelka popřála všem malým čtenářům, aby své čtenářské dovednosti dále zdokonalovali a četbou získávali spoustu nových informací a mnoho hezkých zážitků. S chutí i o prázdninách se dejte do čtení.  Na shledanou ve 2. třídě.

Mgr. Dagmar Čepová