Aktuality

Veselé zoubky

25.2.2015     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V rámci školního projektu ZDRAVÍ v pátek 6. února 2015 žáky 1. tříd navštívili proškolení zástupci společnosti dm drogerie markt s preventivním programem Veselé zoubky. Během preventivní hodiny se prvňáčci dozvěděli spoustu informací o důležitosti čištění zoubků v dětském věku, jak správně pečovat o zoubky a chránit se před zubním kazem. Součástí hodiny byla teoretická i zábavná praktická výuka správné péče o zuby. Už víme, proč je nutné si zoubky důkladně čistit a pravidelně dvakrát ročně jít na preventivní zubní prohlídku. Na modelech zubů si procvičovali správnou techniku čištění svého chrupu. Na konci hodiny žáci obdrželi od společnosti dm balíček zaměřený na péči o chrup. V taštičce objevili pastu na zuby, kartáček na zuby, žvýkačky a přesýpací hodiny, které dětem budou odměřovat čas věnovaný čištění zoubků. Akce Veselé zoubky se dětem velice líbila.

Mgr. Dagmar Čepová