Aktuality

Velikonoce ve Šternberku

5.5.2014     Renáta Formánková     zpět do sekce Aktuality

V rámci velikonočního období jsme se s žáky 1. B a 2. B společně vypravili na výlet do Šternberka.
Přivítal nás slavnostně nazdobený hrad a celá atmosféra se nesla v duchu nadcházejících svátků jara. Čekal nás program plný nových informací a zážitků. Nejdříve jsme si prohlédli místnosti hradu, v nichž jsme se dověděli o velikonočních nedělích, jednotlivých dnech posledního předvelikonočního týdne a jejich zvycích. V druhé části programu si děti v Hodovní síni hradu barvily velikonoční vajíčka. Než jim vajíčka uschla, byly děti pozvány do hradního parku, kde na ně čekala soutěž dvojic v hledání a počítání velikonočních kraslic. Při této aktivitě se děti proběhly na čerstvém vzduchu, za splněné úkoly získaly sladké odměny a mohly se vrátit malovaná vajíčka dozdobit.  Celé dopoledne si děti užily a dodnes vzpomínají na pěkný výlet.

Mgr. Dagmar Čepová a Mgr. Renáta Formánková