Aktuality

Splnění neobvyklého přání

13.2.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V listopadu se na naší škole uskutečnila soutěž tříd ve sběru papíru. My jsme v kategorii žáků 1. stupně vyhráli. Za výhru jsme získali finanční částku, za kterou jsme si pořídili zvláštní odměnu. Navrhl ji spolužák Vítek a všem se nápad líbil. Rozhodli jsme se, že si pořídíme třídního křečka. Kromě vedení školy jsme získali i souhlas našich rodičů. Bylo nám totiž jasné, že část života musí náš křeček prožít v našich rodinách, zejména během prázdnin.

Spolužačka Laura přinesla klec s drobným vybavením, ostatní také přinesli další potřebné věci. Po dvou týdnech bylo vše nachystáno a mohli jsme vyrazit do nedalekého Zverimixu. Všichni se na tuto událost nesmírně těšili. Zde jsme si vybrali nakonec dva džungarské křečky, zakoupili jim stravu, podestýlku a nějaké pamlsky. Dali jsme jim jména Čertík a Bertík.

Ve třídě si brzy zvykli na nové prostředí, seznámili se s našimi mladšími spolužáky a stali se našimi milými kamarády. Budeme se o ně pečlivě starat, aby s námi žili co nejdéle. Už se těšíme, až se s nimi pochlubíme svým rodičům .

                                                                                                Žáci 4.A a I.Pobucká