Aktuality

Slavnosti Slabikáře

5.12.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

I v letošním roce byli naši prvňáčci pozváni k premiérové návštěvě Městské knihovny v Mohelnici právě v listopadu, kdy dostávají svůj Slabikář. Ten je pomalinku promění v opravdové čtenáře.
Setkání s paní knihovnicí Adélou Hulmanovou je vždy plné poutavého vyprávění, pohádek, zvídavého seznamování s prostory knihovny i praktického rozvoje čtenářských dovedností hádáním písmenek při hře, luštění křížovky nebo kvízu. Jako symbol moudrosti si pak děti vyrobily sovu a za svou pozornost i práci byly odměněny záložkou, jako pomyslnou vstupenkou do světa čtenářů. Toto setkání se pomalinku stává nejen tradicí, ale i důležitým okamžikem na jejich cestě do světa písmenek a informací .
Jitka Kyseláková, Renáta Formánková, Jana Nosková