Aktuality

Šesťáci na podzimní výstavě Flora

12.10.2018     Milan Horký     zpět do sekce Aktuality

Ve čtvrtek 4. října se vydali žáci 6. B v rámci předmětu pěstitelství do krajského města, aby zhlédli velmi oblíbenou podzimní etapu výstavy Flora Olomouc 2018. Podzim je období, kdy čeští a moravští zahrádkáři i sadaři sklízejí zasloužené plody své náročné celoroční práce. Na olomouckém výstavišti Flora čekal žáky bohatý program se spoustou lákadel a ochutnávek, doplněný o již tradičně oblíbený festival gastronomie a nápojů Olima a s Podzimními zahradnickými trhy. Akce se konala pod záštitou ministra zemědělství, hejtmana Olomouckého kraje a primátora statutárního města Olomouc.
Ústřední expozice výstavy v pavilonu „A“ nesla název „Tržiště první republiky“. Takto svým pojetím odkazovala ke stému výročí státu a tradicím trhů na náměstích a návsích. Pomyslnou tržnici na výstavišti se zaplnilo výpěstky, potravinářskými výrobky i drobným zvířectvem.
Mnozí žáci byli na takové výstavě poprvé. To, že se jim exkurze líbila, připomínaly balíčky a igelitové tašky s rostlinkami, cibulkami nebo třeba kaktusy. Určitě budou mít zájem se podívat i na jarní výstavu koncem dubna příštího roku.

Mgr. Milan Horký