Aktuality

Putování za Sněhurkou a sedmi trpaslíky s 2.A na M.Karlově

1.4.2013     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Byla zima a my, žáci 2.A , už jsme se nemohli dočkat na 4.března. Na den, kdy opět po roce pojedeme na týdenní ozdravný pobyt do Moravského Karlova. Sbalili jsme zavazadla, boby a pěkné počasí a mohli jsme vyrazit. Cesta nám rychle utekla a zase jsme se ocitli na pokojích naší školní chaty. Sešli jsme se tu opět se svými kamarády z Moravičan, s kterými jsme tu strávili týden i v minulém školním roce. Čekal nás krásně zasněžený a sluncem ozářený kopec, takže jsme vzali boby, sáně a vyrazili.

Celý týden jsme prožili se Sněhurkou a sedmi trpaslíky. Den jsme zahájili rozcvičkou na sněhu s hudbou. Dopoledne bylo na programu vyučování, odpoledne pak sportování a soutěžení. Soutěžili jsme ve sjezdu na bobech, v bobím spřežení, hodu koulí na cíl, ve stavbě nejlepšího trpaslíka ze sněhu, hledali jsme poklad trpaslíků a zvládli jsme stezku odvahy začarovaným lesem.
Pro všechny děti byl připraven Policejní kvíz o dopravní bezpečnosti a seznámení se základními činnostmi Policie ČR. Nechyběl ani maškarní karneval se Sněhurkou a sedmi trpaslíky, plný her, soutěží a tance. Nejvíce jsme se těšili na tradiční jarmark u Sněhurky, kde jsme nakupovali dárečky a sladkosti za odměnky získané plněním úkolů během celého týdne. Večer jsme navštívili ,, Cinestar u trpaslíků“ s nefalšovaným popcornem a cocacolou. Pro děti byla vyhlášena soutěž v kázni a pořádku na pokojích. Z naší třídy byli nejlepší – Zuzanka Vašatová, Terezka Karafiátová a Viktorka Svobodová.

Domů jsme si odváželi spousty diplomů a krásných zážitků. Upevnili jsme si nejen zdraví, ale také kolektiv naší třídy a získali nová přátelství. Na chvíle prožité s kamarády budeme dlouho vzpomínat.

Marie Horáková